Altyapımız

Tüm sunucularımız sanallaştırma sistemi kullanılarak yedekli çalışcak mimaride tasarlanmıştır. Sunucularımız dünya çapında lider olan EMC marka disk depolama birimine bağlanmıştır. Bu sayede verileriniz dünyanın en iyi disklerinde güven içinde tutulmaktadır. Disk depolama birimi ile sunucularda fiziksel bir arıza olsa bile sanal sunucuların kapanmadan diğer sunucumuzdan yayına devam etmesini sağlamaktadır. Bu sayede sanal sunucularınızın hiç kapanmadan çalışma garantisi verilmektedir.

Datacanter , Yurtiçi ana internet erişimi Ankara ve İzmir üzerinden Coğrafi yedekli ve Denizli içerisinde Ring yedekli fiber optik altyapı ile Türk Telekom tarafından sağlanmaktadır.Yine aynı altyapı üzerinden Level3 ve Cogent gibi Tier1 firmalarından yurtdışına bağlı internet erişimi sağlanabilmektedir.Datacentera gelen toplam 16 fiberin 4 adet 10Gbit portu Datacenterda sonlandırılmış durumdadır.Veri merkezimiz ayrıca tam yedekli çalışan modüller 720Gbit erişim kapasitesine Backbone’a sahip olup , layer3 yapıdaki networkümüz üzerinden ihtiyaç duyduğunuz her türlü sayıda ve boyutta erişimi,kesintisiz,sağlıklı biçimde kullanabilmenizi sağlamaktadır.Farklı ihtiyaçlar için kullanılan 3 farklı Firawall ekipmanımız sayesinde veri ve erişim güvenliği sağlanmaktadır.

Datacenter elektrik alt yapısı N+1 yapısına göre dizayn edilmiş kapasite artırımına ihtiyaç olduğunda kesintisiz kapasite artırabilecek şekilde hot-swap enerji sistemine sahiptir.Datacenterda Eaton marka UPS,AKSA Marka Jeneratör kullanmaktadır.İklimlendirme sistemlerimiz LibertHiross marka hassas kontrollü ve çift kompresörlü N+1 yapısı ile çalışan iklimlendirme sistemi ile soğutulmaktadır.Özetle tüm sistem N+1 yapısında şuan 2000 sunucuya ev sahipliği yapabilecek biçimde dizayn edilmiş olup gerek görüldüğünde kapasite kesintiye sebebiyet vermeden artırılabilecektir.