Kurumsal Site Haritası Nedir ? Ne İşe Yarar ?
29.04.2016

Kurumsal Site Haritası Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Kurumsal Site Yazılımımız bu haritayı otomatik oluşturup google webmaster için hazır hale getirmektedir.Yazılımı satın alıp içeriklerinizi girdikten hemen sonra google webmaster için haritanızı kaydetmek google arama motorlarında hemen gözükmenizi sağlayacaktır.Yazılımımız size bunu hazır olarak sunmaktadır.

Site Haritası Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Oluşturulur?; Site haritası sitenizde bulunan tüm sayfaların, yazıların yolunun gösterildiği yani linkinin verildiği sayfadır. Site harıtası “.xml” dosya uzantısıyla oluşturulmalıdır. Harici olarak site içerisinde de site haritası “.html” ile gösterilebilir. Ancak arama motorlarına site haritasını göndermek için “.xml” uzantılı dosya oluşturmak gerekmektedir.

Örnek site haritası olarak Kurumsal Site Haritasını inceleyebilirsiniz. Bu harita kurumsal site yönetimi sisteminde bulunan eklentiler tarafından otomatik olarak oluşturulur. Site haritası arama motorlarının siteyi gezmek için kullandığı yol haritasıdır. Sitenize eklenen yeni bir içeriği aynı şekilde sitemap.xml dosyanıza da eklemelisiniz. Bu şekilde arama motorları tarafından daha çok izlenir ve sevilirsiniz.

Site haritasını oluşturmanız SEO’da size +1 kazandıracaktır. Arama motorları site haritasına çok önem verir. Arama motorları botları siteyi gezinirken site haritasına bakar ve içerikleri, sayfaları vs… öyle indexler. Sizlerin içeriklerini hızlı indexler. Site haritası sayesinde eklenilen sayfa veya içeriklerin hangi tarihte eklendiğini ve önem sırasını arama motorlarına gönderebilirsiniz